VIDEO/ Përgjaket futbolli italian, presidentët e dy klubeve japin dorëheqjen

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shkurt 17, 2020 | 0:22

Bota FB Lajmi i fundit LAJMI KRYESOR Video

VIDEO/ Përgjaket futbolli italian, presidentët e dy klubeve japin dorëheqjen

Një ndeshje futbolli në ligën inferiore të futbollit italian u shndërrua në mënyrë tronditëse në një luftë të vërtetë të dhunshme.

maxresdefault

Takimi në “Casa del Principe” midis vendasve të Albanovës dhe Afragolezes u kthye në arenë të përgjakshme dhune mes tifozëve dhe ekipit vendas dhe skuadrës mike. Si pasojë e përplasjes së dhunshme, që nisi pas përfundimit të takimit me rezultatin 1-4 në favor të miqve, raportohet se 1 tifoz është goditur me thikë, kurse drejtori i klubit të Afragolezes Nikola Panone është dërguar në spital pasi i kanë thyer femurin (kockën e kofshës). Dhuna kaloi në rrugët e Albanovës.

Ngjarja ka kaluar në duart e policisë, ndërsa pas kësaj rrëmuje presidentët e dyja klubeve dhanë menjëherë dorëheqjen. Kjo ngjarje konsiderohet si një nga momentet më të errëta të futbollit italian.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com