VIDEO/ Përgatitjet për finalen e “Konferencë Ligë”, Duka takohet në Kryeministri me delegacionin e UEFA-s

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 18, 2022 | 17:06


VIDEO/ Përgatitjet për finalen e “Konferencë Ligë”, Duka takohet në Kryeministri me delegacionin e UEFA-s

Takimi midis përfaqësuesit e Federatës Shqiptare të Futbollit dhe delegacionit të UEFA-s për organizimin e finales së “Konferencë Ligë” në stadiumin “Air Albania”.

fshf

Ky takim u zhvillua në Kryeministri, ku presidenti i FSHF, Armand Duka ka shoqëruar delegacionin e UEFA-s, i përbërë nga Rémi Decouacon, Thomas Perrot e Denis Bastari.

Në mbledhje u diskutua për disa çështje duke nisur që nga çështjet e mobilitetit që kanë të bëjnë me finalen e UEFA Europa Conference League në Tiranë, çështje të kapaciteteve akomoduese, transportin publik në tërësi përfshirë dhe atë Rinas-Tiranë e anasjelltas si dhe çështje të sigurisë.

Sipas FSHF-së, nga Presidenti Duka u konfirmua edhe një herë se të gjitha masat që janë duke u marrë dhe se synojnë garantimin e një eventi historik. Gjithashtu siguroi se për çdo problematikë kërkoi që autoritetet të japin çdo lloj garancie që ky event që nga momenti i parë e deri në largimin e vizitorit të fundit të jetë ekselent në organizim.

PANORAMASPORT.AL