VIDEO/ “Përbindëshi” Atalanta, skuadra e Gjimshitit vendos rekord të ri në Itali, lë pas të gjitha skuadrat

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Janar 25, 2020 | 22:58


VIDEO/ “Përbindëshi” Atalanta, skuadra e Gjimshitit vendos rekord të ri në Itali, lë pas të gjitha skuadrat

Atalanta regjistroi fitoren më të thellë në këtë sezon në kampionatin italian duke shkatërruar me rezultatin 0-7 Torinon.

ata;ant

Bergameskët dhuruan një spektakël të vërtetë në fushë ku Josip Iliçiç bëri tripletë, Muriel Dopietë dhe nga një gol u shënua nga Zapata dhe Gosens.

Vendasit e paguan shtrenjtë disfatën e rëndë ku përveç 7 golave të pësuar u ndëshkuan dhe me 2 kartona të kuq.

Me fitoren e sotme, skuadra e trajneri Xhan Piero Gasperinit konfirmohet si skuadra me sulmin më të mirë në kampionat (57 gola të shënuar) më shumë se Juventusi (39), Interi (41), Lacio (46) dhe Roma (37).

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com