VIDEO/ Partizani triumfon në miqësoren ndaj Teutës, Kolela e nis me fitore në stolin e “Demave”

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Gusht 13, 2022 | 23:57


VIDEO/ Partizani triumfon në miqësoren ndaj Teutës, Kolela e nis me fitore në stolin e “Demave”

Partizani ka triumfuar në miqësoren ndaj Teutës, të cilën e ka fituar me rezultatin 1-2.

TEUTA-PARTIZANI

Durrsakët gjetën të parët golin e avantazhit, ku ishi i sfidës Hebaj realizon mjeshtërisht nga goditja e dënimit, por këmbëngulja e “Demave” bërë i rezultati i sfidës të ndryshonte fillimisht me një autogol të Elezit dhe më pas me golin e Celës që i dha fitoren “Të Kuqve”.

Trajneri i ri i Partizanit, Xhovani Kolela e nis kështu me një fitore në prag të startit të sezonit të ri.

TEUTA-PARTIZANI 1-2

Hebaj 15′ / Elezi 59′ (AG),Cela 86′

RASTET KRYESORE:

GOLI I CELAJT:

AUTOGOLI I ELEZIT:

GOLI I HEBAJT

FORMACIONET ZYRTARE:

TEUTA: Qirko, Idrizaj, Qaqi, Elezi, Kotobelli, Beqja, Bebeziqi, E.Vila, Gruda, L.Vila, Hebaj. Trajner: Renato Arapi.

PARTIZANI: Rexhepi, Menish, Bitri, Hadroj, Buxhelaj, Romero, Rrapaj, Telushi, Cara, Dragoj, Skuka. Trajner: Xhovani Kolela.

PANORAMASPORT.AL