VIDEO/ Panik në “Australian Open”, vajzës i bie të fikët gjatë turneut

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 19, 2022 | 19:50


VIDEO/ Panik në “Australian Open”, vajzës i bie të fikët gjatë turneut

Turneu i tenisit “Australian Open”, ka nisur dhe priten shumë emocione në këtë eveniment. Megjithatë jo gjithçka ka nisur mirë në tokën e kangurëve.

tenis

Gjatë ndeshjes me spanjollit Delbonis dhe spanjollit Martinez, një vajze që mblidhte topat e lojës, i ra të fikët. Besohet se shkak ishin temperaturat e larta, që kanë kapur mbi 30 gradë në Australi këtë javë. Sportistët ndalën lojën dhe i erdhën menjëherë në ndihmë asaj.

Nëse keni vështirësi për të parë videot duke u futur nga Facebook, ju lutem lexoni lajmet duke u futur nga faqja e web KËTU ose aplikacioni i Panorama Sport.

PANORAMASPORT.AL