VIDEO/ Pamje tronditëse, helikopteri i Kobi Brajant fluturoi mes mjegullës përpara se të përplasej

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shkurt 11, 2020 | 23:46


VIDEO/ Pamje tronditëse, helikopteri i Kobi Brajant fluturoi mes mjegullës përpara se të përplasej

Video të ndryshme të aksidentit fatal të helikopterit në të cilin fluturonte legjenda e sportit Kobi Brajant vazhdojnë të qarkullojnë pas më shumë se 2 javësh nga ngjarja tragjike që shokoi mbarë botën.

Brajanit

Një video ekskluzive e siguruar nga media spanjolle “Cuatro” tregohet sekuenca kur helikopteri “Sikorski S-76” fluturon mes mjegullës përpara se të përplasjes në mënyrë fatale me një kodër në Kaliforni.

Sipas hetimeve pas aksidentit, helikopteri nuk ka patur pajisje paralajmëruese për rastet kur helikopteri rrezikon të përplaset ndërsa faktor kryesor i kësaj tragjedia konsiderohet mjegulla e dendur.

Kobi Brajant vdiq në moshën 41-vjeçare së bashku me të bijën 13-vjeçare Xhana dhe 7 persona të tjerë në helikopter.

Mbarë bota mbajti homazhe për yllin e basketbollit botëror.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com