VIDEO/ Pamje të rënda, përleshje masive midis tifozëve në “klasiken” meksikane

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Shtator 24, 2018 | 15:56

VIDEO/ Pamje të rënda, përleshje masive midis tifozëve në “klasiken” meksikane

Ndeshja klasike midis skuadrës së Tigres dhe Monterreit është shoqëruar me pamje vërtetë tmerruese. Ndeshja e 117-të midis tyre nuk rezultoi ajo që duhej të ishte, por doli nga panorama e të qënurit vetëm një ndeshje futbolli.

dfgdf

Tifozët e të dyja skuadrave filluan përleshje të forta të cilat çuan deri në rrezikshmëri jete. Sipas mediave vendase mësohet se një tifoz i Tigres është në gjendje të rëndë për jetën. Ashtu siç duket dhe nga pamjet e mëposhtme ai është qëlluar me gurë dhe mjete të forta e më pas është lënë i shtrirë në tokë.www.minuta90.com