VIDEO/ Pamje të rënda nga provat zyrtare të Arabisë Saudite, djali i legjendës së Formula 1 pëson një aksident të frikshëm

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Mars 26, 2022 | 21:32


VIDEO/ Pamje të rënda nga provat zyrtare të Arabisë Saudite, djali i legjendës së Formula 1 pëson një aksident të frikshëm

Në Arabinë Saudite po zhvillohen provat zyrtare të garës së dytë në kampionatin e Formula 1, por duket se kanë shkuar në mënyrën më të keqe për Mik Shumakerin.

formula 1

Djali i legjendës së këtij sporti humbi kontrollin e makinës dhe u përplas me bordurat në krahë të pistës.

Makina pësoi dëme fatale, por ekipi është komunikuar se piloti është i vetëdijshëm dhe po trajtohet në qendrën mjekësore.

 

PANORAMASPORT.AL