VIDEO/ “Nuk kam frikë, kriminelët larg sportit”, administratori i Vllaznisë flet pas pakos së dyshuar eksploziv poshtë makinës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shkurt 16, 2020 | 12:10

FB Kategoria Superiore Kryesore, Superiore Lajmi i fundit LAJMI KRYESOR Video Vllaznia

VIDEO/ “Nuk kam frikë, kriminelët larg sportit”, administratori i Vllaznisë flet pas pakos së dyshuar eksploziv poshtë makinës

Administratori i Vllaznisë në Shkodër, Suad Lici tha se nuk kishte asnjë problem me askënd.

lici

Reagimi i tij erdhi pas vendosjes së një pako të dyshuar eksplozive poshtë makinës së tij, për të cilët Forca Xheniere nga Tirana kanë shkuar për ta çaktivizuar.

Lici: Ndodha lidhet edhe me detyrën time. Le t’ua lëmë organeve kompetetente. Nuk jam unë kompetenti. Nuk kam asnjë lloj problematike. Unë jam njeri i lirë dhe do të vazhdoj të jem njeri i lirë. Nuk kam pasur problematika. Unë jam personin përgjegjës për mbarëvajtjen e formacionit. Unë kam qenë i detyruar të zbatoj vendimet e drejtuesve.

-Është ky një lloj presioni që ju të largoheni nga administrimi i klubit “Vllaznia”?

Lici: Do të vazhdoj detyrën. Pa folur organet kompetente nuk kemi pse i vëmë një etiketë. Nëse është një marrëdhënie me sportin, mendoj që strukturat kriminale të qëndrojnë larg sportit. Absolutisht nuk më tremb kjo ngjarje. Në Shkodër më kanë çdo ditë.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com