VIDEO/ Nuk ka fitues në Torino, Milani “i gjymtuar” i prish festën Juventusit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 19, 2021 | 23:50


VIDEO/ Nuk ka fitues në Torino, Milani “i gjymtuar” i prish festën Juventusit

Juventusi dhe Milani kanë ndarë nga një pikë në një barazim dramatik 1-1 në ”Alianz Stadium”. 

bandicam 2021-09-19 22-37-54-649

Kuqezinjtë vinin në këtë takim me dy mungesat kryesorë, sulmuesit Zlatan Ibrahimoviç dhe Olivier Zhiru. Juve e nisi vrullshëm, teksa në një dalje të shpejtë përpara, Alvaro Morata i dha avantazhin bardhezinjve duke mposhtur Menjan pas vetëm 4 minutash lojë.

Në pjesën e parë, skuadra e Piolit ishte thuajse inekzistente, por në të dytën ndryshoi gjithçka. Milani bëri një pjesë të dytë mjaft të mirë duke gjetur dhe golin e barazimit.

Në një mënyrë të çuditshme, askush nuk e markoi sulmuesin Ante Rebiç në një goditje nga këndi, me këtë të fundit që nuk e kishte të vështirë të mposhte Sheznin. Skuadrat e mbyllën sfidën me 1 pikë, ku më e kënaqur doli Milani, ndërsa Juvja ende nuk e ka provuar shijen e fitores këtë sezon në Serinë A.

FT/ JUVENTUS-MILAN 1-1

Morata 4’/ Rebiç 76′

FORMACIONET ZYRTARE

Juventus (4-4-2): Shezni; Danilo, Bonuçi, Kielini, Aleks Sandro; Kuadrado, Bentankur, Lokateli, Rabio; Dibala, Morata.
Trajner: M. Alegri

Milan (4-2-3-1): Menja; Tomori, Kjaer, Romanjoli, Hernandez; Tonali, Kesi; Selemakers, Diaz, Leao; Rebiç.
Trajner: S. Pioli


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/