VIDEO/ Nuk ka dyshime, sulmuesi i ri i Juventusit kapet “mat” në aeroport

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shtator 21, 2020 | 23:28


VIDEO/ Nuk ka dyshime, sulmuesi i ri i Juventusit kapet “mat” në aeroport

Nuk ka më dyshime, Alavaro Morata do të rikthehet te Juventusi. Sulmuesi spanjoll është përshëndetur me ekipin Atletiko Madridit, teksa do të rikthehet për një tjetër aventurë me kampionët e Italisë.

MORATA

“El Chiringuito” ka zbuluar momentet kur sulmuesi ka shkuar në aeroportin e Madridit për t’u nisur drejt Torinos. Një lëvizje e hapur që e çon në Itali lojtarin.

Morata e njeh mirë ambientin, pasi ka luajtur për 2 sezone, nga viti 2014-2016 me “Zonjën e Vjetër”. Ronaldo ka dhënë miratimin e tij për Moratën, pasi kanë luajtur së bashku te Real Madridi, teksa spanjolli pëlqehet edhe nga trajneri Pirlo, me të cilin ka luajtur te Juventusi.

PANORAMASPORT.AL

 
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com