VIDEO/ Një tjetër sportist rus kundër Putinit, jep mesazhin sensibilizues në një mënyrë të veçantë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shkurt 26, 2022 | 13:39


VIDEO/ Një tjetër sportist rus kundër Putinit, jep mesazhin sensibilizues në një mënyrë të veçantë

Tenisti rus Andrej Rublev është një tjetër sportist që vjen nga Rusia që ka dal kundër pushtimit të Putin ndaj Ukrainës.

russian_tennis_player_andrey_rublev_writes_no_war_please_on_the_camera_following_his_advan_640_ori_crop_MASTER__0x0

Gjatë sfidës që Rublev kishte me tenistin polak Huber Hurkazh në Kampionatin e Dubait, rusi shkruan një mesazh në një prej kamerave që regjistronin ndeshjen.

“Jo luftë ju lutem”, ishin fjalët e shkruara nga ana e tenistit rus, i cili në mënyrën e tij jep mesazhin sensibilizues në këtë kohë të vështirë që po kalon Ukraina dhe jo vetëm.

 

PANORAMASPORT.AL