VIDEO/ Një “përbindësh” i vërtetë, Haland shpërthen me “poker” golash ndaj Hertës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Nëntor 21, 2020 | 22:22


VIDEO/ Një “përbindësh” i vërtetë, Haland shpërthen me “poker” golash ndaj Hertës

Erling Haland është i papërmbajtshëm, teksa vazhdon të shkëlqejë me Dortmundin.

haland

Ylli norvegjez ka arritur të realizojë plot 4 gola në përballjen ndaj Hertës së Berlinit..

“Përbindëshi” i Dortmundit, arriti të realizonte 2 herë në harkun kohor të 2 minutave, 47’ dhe 49’, teksa kompletoi tripletën në minutën e 62-të, ndërkohë që shënoi edhe golin e 4-t në minutën e 79′.

Me 4 golat e tij goleadori verdhezi shkon në kuotën e 10 golave në 6 prezenca në Bundesligë me Dortmundin. Për më tepër shikoni realizimet e sulmuesin 20-vjeçar, i cili po shkëlqen në Bundesligë.


PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com