VIDEO/ Nga mbërritja në Fiumiçino te qendra stërvitore në Trigoria, lojtarët e Romës ngrenë trofeun përpara tifozëve të tyre

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 26, 2022 | 14:48


VIDEO/ Nga mbërritja në Fiumiçino te qendra stërvitore në Trigoria, lojtarët e Romës ngrenë trofeun përpara tifozëve të tyre

Roma ka fituar mbrëmjen e djeshme për herë të parë në edicionin e parë trofeun e Ligës së Konferencës, ku u zhvillua në Tiranë në stadiumin “AIR Albania” në një atmosferë të jashtëzakonshme.

RO]

Skuadra e Zhoze Murinjos edhe e Marash Kumbullës triumfoi me rezultatin 1-0 ndaj Fejnordit, ku deçiziv ishte goli i Nikolo Zaniolos në minutën e 32′.

Menjëherë pas këtij suksesi, ekipi verdhekuq u nis direkt për në kryeqytetin italian ku në aeroportin e Fiumiçinos dhe në qendrën sportive të Trigorias ku u gjend përpara mijëra tifozëve ku kanë pritur kampionët e ri të Ligës së Konferencës deri në orët e para të mëngjesit të sotëm.

BRIAN KRISTO – PANORAMASPORT.AL