VIDEO/ Nga kontrolli me qen, te zbërthimi i fonive, Policia rrit masat e sigurisë dhe i bën apel tifozëve për ndeshjen e Kombëtares

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 20, 2023 | 17:06

VIDEO/ Nga kontrolli me qen, te zbërthimi i fonive, Policia rrit masat e sigurisë dhe i bën apel tifozëve për ndeshjen e Kombëtares

Në stadiumin “Air Albania”, mbrëmjen e sotme do të luhet ndeshja e fundit e kualifikueseve për Euro 2024,  ku Shqipëria siguroi biletën e saj që në ndeshjen në transfertë përballë Moldavisë.

1

Ndaj, mbrëmja e sotme është parashikuar të jetë një natë festive, pavarësisht rezultatit. Festa pritet të nisë para ndeshjes, të vazhdojë në pushim të saj dhe në fund.

 

Policia e Shtetit ka marrë masa të shtuara për të garantuar rendin dhe sigurinë, më qëllim që kjo atmosferë të mos venitet nga ndonjë incident.

 

“Policia e Shtetit ka marrë të gjitha masat për të garantuar rendin dhe sigurinë, para, gjatë dhe pas zhvillimit të aktivitetit sportiv, me qëllim që atmosfera festive e kësaj mbrëmjeje të mos venitet nga ndonjë incident,” thuhet në njoftim.

Po ashtu i bëhet apel  tifozëve që të zbatojnë udhëzime e Policisë, për bllokimin e rrugëve dhe rregullat për hyrjen në stadium, duke mos tentuar që të fusin asnjë send të kundërligjshëm, pasi kontrolli do të jetë i rreptë.

Njoftimi:

“Mbrëmja e sotme ku do të luhet ndeshja “Shqipëri – Ishujt Faroe”, në stadiumin “Air Albania”, është padyshim një mbrëmje festive për të gjithë shqiptarët.

Policia e Shtetit ka marrë të gjitha masat për të garantuar rendin dhe sigurinë, para, gjatë dhe pas zhvillimit të aktivitetit sportiv, me qëllim që atmosfera festive e kësaj mbrëmjeje të mos venitet nga ndonjë incident.

Apelojmë për tifozët, sportdashësit dhe të gjithë qytetarët që të zbatojnë udhëzimet e Policisë, për bllokimim e rrugëve dhe rregullat për hyrjen në stadium, duke mos tentuar që të futin në stadium asnjë send të kundërligjshëm, pasi kontrolli do të jetë i rreptë, njësoj siç është vepruar në ndeshjet e tjera ndërkombëtare.

Gjithashtu, Policia ka marrë të gjitha masat edhe për festimet që do të zhvillohen pas ndeshjes, në sheshe, lokale dhe në rrugët e vendit, prandaj kërkojmë mirëkuptimin e të gjithë qytetarëve, që të festojnë në mënyrë të kulturuar, që ta vulosim këtë fitore të kombëtares sonë, me vulën e imazhit më pozitiv të vendit.”

Pamjet nga kontrolli i forcave të rendit në stadium (VIDEO)

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"