VIDEO/ “Nejmari i ri” në Brazil i çmend të gjithë, tripletë për 9 minuta

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Qershor 5, 2018 | 22:34

VIDEO/ “Nejmari i ri” në Brazil i çmend të gjithë, tripletë për 9 minuta

Rodrigo, është talenti më i fundit tek ekipi i Santosit, që ka shkruar historinë duke u bërë lojtari i parë që shënon një tripletë, duke qenë një lojtar i lindur në vitet 2000. Ai ka shënuar 3 gola për herë të parë, në moshën 17 vite dhe 145 ditë.

387894_TS_05-06-18_2499512210_

Në Brazil, ku e cilësojnë edhe si Nejmari i ri, tripletën ai e ka bërë akoma më interesante, pasi e ka shënuar vetëm për 9 minuta, gjatë pjesës së parë.

www.minuta90.com