VIDEO/ Rikthehen tifozët në transfertë me Parmën, Napoli i Hysajt e nis kampionatin me “këmbën e mbarë”

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shtator 20, 2020 | 15:25


VIDEO/ Rikthehen tifozët në transfertë me Parmën, Napoli i Hysajt e nis kampionatin me “këmbën e mbarë”

Napoli e ka nisur me këmbën e mbarë kampionatin, teksa ka mposhtur Parmën në trasnfertë me rezultatin 2-0.

festa.gruppo.napoli.2020.21.750x450

Për ekipin e Gatuzos shënuan Mertens dhe Insinje në minutat 63’ dhe 77’. Pjesa e parë ishte e qetë për të dyja skuadrat, ndërsa e dyta foli më shumë për ekipin e Gatuzos, që realizoi dy herë dhe u kthye në shtëpi me 3 pikët e para.

Përballë njëri-tjetrit sot ishin edhe 4 shqiptare, Rrahmani dhe Hysaj te Napoli, me mbrojtësin shkodran që e nisi si titullar, dhe Dermaku me Redi Kasa te Parma, me talentin 19-vjeccar që u grumbullua sot me ekipin e parë, ndonëse nuk u aktivizua për asnjë minutë. Gjithashtu në stadiumin e Parmës ditën e sotme u rikthyen edhe tifozët, teksa rreth 1000 të pranishëm ndoqën nga afër ndeshjen.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com