VIDEO/ Në ndeshjen e Kategorisë së Parë nuk pyesin për COVID, tribuna e mbushur plot me tifozë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Mars 4, 2021 | 18:43


VIDEO/ Në ndeshjen e Kategorisë së Parë nuk pyesin për COVID, tribuna e mbushur plot me tifozë

Pavarësisht se situata e COVID-it vazhdon të jetë shqetësuese dhe shifrat e fundit kanë qenë alarmante, për tifozët e Burrelit, ky fakt nuk shihet si problematik. Këtë gjë e vërteton pjesëmarrja e lartë në shkallët e stadiumit në sfidën e sotme ndaj Besëlidhjes ku matjanët triumfuan me rezultatin 1-0.

pjimage (49)

Në videon e siguruar nga “Panorama Sport”, shihet se tribuna qendrore e stadiumit “Liri Ballabani” ka qenë e tejmbushur me tifozë vendas. Një përgjegjësi kjo edhe për delegatin e ndeshjes që duhet të kishte kërkuar largimin e tifozëve, në zbatim të rregullores. Për më tepër shikoni pamjet e mëposhtme:

 

PANORAMASPORT.AL