VIDEO/ “Në Anfield kundërshtarët nuk do të donin të luanin kurrë”, Venger: Është stadiumi më i urryer në Europë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Tetor 22, 2021 | 21:41


VIDEO/ “Në Anfield kundërshtarët nuk do të donin të luanin kurrë”, Venger: Është stadiumi më i urryer në Europë

Arsen Venger, ish-trajneri legjendar i Arsenalit nëpërmjet një interviste të dhënë francezi ka deklaruar se stadiumi më i urryer në Europë është “Anfield” dhe se kundërshtarët kurrë nuk do të donin të luanin ndaj Liverpulit në shtëpinë e tyre:

vENGER

“Liverpuli në Premier Ligë kishin 30 vite pa fituar një titull kampion, ndërsa në Champions gjithmonë bënin mirë. Pse? Sepse ishte ‘Anfield’.

Ndeshjet në shtëpi. Për kundërshtarët është i stadiumi më i urryer në Europë. Është i vetmi stadium ku nuk do të dëshironin të luanin kurrë.”, deklaroi Venger.


PANORAMASPORT.AL