VIDEO/ Në Amerikë nuk pyesin për Covid-19, shikoni si dynden 40 mijë tifozë në stadium

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Prill 6, 2021 | 18:48


VIDEO/ Në Amerikë nuk pyesin për Covid-19, shikoni si dynden 40 mijë tifozë në stadium

Mbyllja e stadiumeve ishte një ndër kriteret më kryesorë të pandemisë, pasi grumbullimi i tepërt i njerëzve cilësohej si faktor direkt i përhapjes së Covid-19.

USA-tifoze-3-1024x712

 

Si duket në Amerikë, e kanë hequr frikën nga virusi, teksa ditën e djeshme në ndeshjen hapëse të sezonit të bejzbollit, ishin të pranishëm në stadium 39 mijë veta nga 40 mijë që ka kapacitet arena “Globe Life Field“.

Ekipi i bejzbollit, Rejnxhers, lejoi tifozët e saj të merrnin pjesë në ndeshjen që zhvilluan ndaj Blu Xhaz, teksa ishte guvernatori i vendit, Greg Abot, i cili disa ditë më përpara kishte lëshuar një urdhër që lejonte bizneset të vepronin me kapacitet 100%.

Në Europë nuk është marrë akoma një nismë e tillë, teksa është folur se mund të jetë Anglia vendi i parë që do të lejojë hapjen e stadiumeve me një kapacitet deri në 10 mijë tifozë.

PANORAMASPORT.AL

 
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/