VIDEO/ Ndodh në Holandë, sulmuesi realizon supergol nga kornia

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 26, 2021 | 15:48


VIDEO/ Ndodh në Holandë, sulmuesi realizon supergol nga kornia

Një supergol nga kornia u regjistrua në elitën e futbollit holandez, në përballjen mes Viteses dhe Fortuna Sitard, e cila përfundoi në barazim 1-1.

Supergoli nga kornia

Në minutën e 3-të të sfidës, sulmuesi Mats Seutjens, i skuadrës mike, i shtang të gjithë, me perlën e tij nga goditja e këndit, teksa e dërgoi topin drejte në trekëndëshin e portierin kundërshtar. Një gol spektakolar dhe i rrallë, që është duke bërë së fundmi, xhiron e internetit. Për më tepër shikoni pamjet:

PANORAMASPORT.AL


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/