VIDEO/ Ndeshje “horror” për Mesut Ozilin, shikoni çfarë i ndodh mesfushorit të Fenerbahçes

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Mars 4, 2021 | 23:33


VIDEO/ Ndeshje “horror” për Mesut Ozilin, shikoni çfarë i ndodh mesfushorit të Fenerbahçes

Një ditë e mallkuar për Mesut Ozil! Mesfushori i cili në merkaton e dimrit u transferua nga Arsenali te skuadra e Fenerbahçes pësoi një dëmtim serioz në sfidën e sotme ndaj Antaljasporit, ku skuadra e tij nuk arriti të shkonte më shumë se barazimi 1-1.

Ozil (1)

Fantazisti turk, i cili përfaqësoi kombëtaren e Gjermanisë, u lëndua në pjesën e dytë, ku sipas raportimeve nga mediat e ndryshme ka të bëjë me një tërheqje, por që nuk dihet sesa serioz është lëndimi i tij.

Ozil 2

32-vjeçari u rrëzua në mënyrë të papërshtatshme dhe pati problem me kyçin e këmbës pas një dueli me sulmuesin, Fredi dhe nuk ishte në gjendje të vazhdonte më pas.

Vlen të theksohet se në pjesën e parë Ozil shpërdoroi një rast flagrant, duke zhgënjyer totalisht tifozët dhe drejtuesit e klubit turk.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/