VIDEO/ Ndeshje e çmendur dhe emocionuese, Verderi i Rashicës ia del të mbijetojë në fund

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Korrik 6, 2020 | 22:34


VIDEO/ Ndeshje e çmendur dhe emocionuese, Verderi i Rashicës ia del të mbijetojë në fund

Verder Bremeni ia ka dalë të qëndrojë në Bundesligë edhe për sezonin e ardhshëm, pasi ka kaluar fazën e “play-off” me Heidenheim.werder

Sfida e parë ku Verderi ishte pritës u mbyll në barazim 0-0, teksa ditën e sotme ekipi Rashicës barazoi 2-2 jashtë dhe ia doli të shpëtojë, për shkak të golave në fushë kundërshtare.

Ndeshja nisi mirë për miqtë që kaluan në avantazh në minutën e 3’ falë një autogoli. Në minutën e 85’ Kleindienst barazoi shifrat, ndërsa Verderi kaloi përsëri në avantazh në minutën e 94’ me Augustinson. Asgjë nuk u mbyll këtu pasi në minutën e 97’ Kleindienst shënoi përsëri duke barazuar shifrat, pro nuk mjaftoi për tu ngjitur ekipi i tij në Bundesligë.
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com