VIDEO/ Napoli mund Kaljarin në transfertë, Hysaj dhuron asistin për supergolin e Mertensit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shkurt 16, 2020 | 19:57

Bota FB Kombetarja Lajmi i fundit LAJMI KRYESOR Legjionaret Seria A Video

VIDEO/ Napoli mund Kaljarin në transfertë, Hysaj dhuron asistin për supergolin e Mertensit

Napoli ka marrë një fitore shumë të vështirë, në transfertë ndaj Kaljarit me rezultatin e ngushtë 0-1.

hysaj

Ekipi i drejtuar nga Gatuzo ka gjetur golin e fitores, me Mertensin në minutën e 66-të. Belgu ka shënuar një supergol, me një goditje perfekte, pas asistit të Hysajt.

Goditja nuk i ka dhënë asnjë mundësi reagimi Kranjos, që ka parë topin në rrjetë. Me këtë fitore Napoli ka shkuar në kuotën e 33 pikëve dhe ndodhet në vendin e tetë të renditjes.

U bë fitorja e dytë për Napolin brenda javës, pas asaj në Kupë ndaj Interit.

/PANORAMASPORT.AL/
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com