VIDEO/ Napoli mund Empolin dhe kualifikohet për më tej në Kupën e Italisë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 13, 2021 | 19:43


VIDEO/ Napoli mund Empolin dhe kualifikohet për më tej në Kupën e Italisë

Napoli ka arritur të fitojë 3-2 ndaj Empolin në një sfië tepër të luftuar.

napoli

Skuadra napoletane kualifikohet për më tej në Kupën e Italisë dhe në çerek-finalen do të gjejë fituesen e çiftit Roma-Specia.

Lojtari më i mirë i Empolit ishte, Nadim Bajrami futbollisti me origjinë shqiptare i cili realizoi dy golapër skuadrën e tij.

Për napoletanët shënuan Di Lorenco i cili ishte ish-i io sfidës, Lozano dhe Petanja golin e fitores. Vlen të theksohet se me Empolin bëri debutiumin një djalosh 18-vjeçar shqiptar, Kristijan Asllani.


PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/