VIDEO/ Napoli i pandalshëm në Serinë A, i jep leksion Torinos brenda në shtëpi dhe ruan kreun

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Tetor 1, 2022 | 17:06


VIDEO/ Napoli i pandalshëm në Serinë A, i jep leksion Torinos brenda në shtëpi dhe ruan kreun

Napoli nuk ka të ndalur në Serinë A dhe pas fitores kundër Milanit, skuadra e Spaletit kësaj radhe ka mundur Torinon brenda në shtëpi.

napoli

Me tre gola të shënuar në pjesën e parë, vendasit e mbyllën sfidën, edhe pse një gol i Sanabrias në fund të fraksionit të parë i shtoi disi shpresat për Torinon.

Kështu Napoli vazhdon të kryesojë Serinë A, me 20 pikë të grumbulluara.

REZULTATI:

NAPOLI 3-1 TORINO

Angisa 6’, 12’, Kvaratskhelia 37’ / Sanabria 44’

RENDITJA:

12465

PANORAMASPORT.AL