VIDEO/ Napoli fiton bindshëm në transfertë, shkurtohet diferenca me Juventusin

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Tetor 20, 2018 | 22:33

VIDEO/ Napoli fiton bindshëm në transfertë, shkurtohet diferenca me Juventusin

Skuadra e Napolit ka marrë një fitore plotësisht të merituar në transfertën e vështirë ku përballë kishte skuadrëne Udinizes. Ekipi i drejtuar nga trajneri Karlo Ançeloti tregoi nivel loje në fushë, duke e dominuar totalisht kundërshtarin. Ishte Ruiz ai i cili u fut si zëvendësues që në minutën e 4-t të takimit që kaloi në avantazh napoletanët në minutën e 14.

fsdfsdfd

Më pas dominimi vazhdoi edhe në pjesën e dytë të lojës, ku golat erdhën nga Mertens dhe Marko Rog në minutat e fundit të lojës. Kështu Napoli shkurton diferencën me Juventusin në vetëm 4 pikë, që barazoi përballë Xhenoas ndeshjen e sotme.

www.minuta90.com