VIDEO/ Napoli barazon me Bolonjën, skuadra e mbrojtësit shqiptar siguron mbijetesën me penallti në minutën e 101’

Postuar: Maj 28, 2023 | 17:24

Seria A ka luajtur sfidat e radhës në javën e 37-të të kampionatit, me surprizat që nuk kanë munguar.

bandicam 2023-05-28 17-22-36-609

Në orën 12:30, Verona nuk shkoi më shumë se barazimi me Empolin, gjë që e shtyn atë të luajë çdo gjë në javën e fundit për të mbijetuar.

Në orën 15:00, Napoli barazoi 2-2 në transfertë me Bolonjën, me të dyja skuadrat që nuk kishin asnjë interes për pikët.

Po në këtë orë, Leçe arriti një fitore dramatike kundër Monzës në transfertë me një penallti të shndërruar në gol në minutën e 101’, me skuadrën e Dermakut që do të jetë pjesë e Serisë A dhe sezonin e ardhshëm.