VIDEO/ Mund të quhet si goli i vitit në Bundesligë, shikoni realizimin perfekt të sulmuesit francez

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Janar 28, 2020 | 19:10

Bota Bundesliga LAJMI KRYESOR Seria A Të fundit Video

VIDEO/ Mund të quhet si goli i vitit në Bundesligë, shikoni realizimin perfekt të sulmuesit francez

Gladbahu mposhti me rezultatin 3-1 Maincin në javën që lamë pas, duke marrë kështu një fitore shumë të rëndësishme e cila i mban ata në vendin e tretë në renditje.TANSANE

Megjithatë ajo që ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve, ishte një gol i shënuar nga sulmuesi francez Alasan Plea.

Ky i fundit realizoi një gol perfekt, duke hedhur kështu kandidaturën për golin më të bukur të vitit.

Pasi mori një krosim perfekt, 26-vjeçari bëri një lëvizje shumë të bukur duke e mashtruar portierin kundërshtar dhe duke e ndaluar topin në fundin e rrjetës.

Për më shumë shikoni golin e realizuar:

PANORAMASPORT.AL




Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com