VIDEO/ Mund të kishte qenë fatale, i shtyp frenat kundërshtarit teksa udhëtonte me 225 km/h

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 10, 2018 | 12:20

VIDEO/ Mund të kishte qenë fatale, i shtyp frenat kundërshtarit teksa udhëtonte me 225 km/h

Një episod që mund të kishte përfunduar fatal ka ndodhur ditën e djeshme në garën e MotoGP2 në Itali. Garuesi Romano Fenati ka qenë shumë afër me kundërshtarin e tij Stefano Manzi duke udhëtuar me një shpejtësi rreth 225 km/h dhe veprimi i bërë nga Fenati mund të kishte sjellë pasoja fatale.

dfgvd

Ai i ka shtypur frenat kundërshtarit të tij pasi ishin shumë afër dhe kjo është cilësuar e papranueshme. Më pas erdhi edhe ndëshkimi për Fenatin i cili nuk do të marrë pjesë në dy garat e ardhshme.

www.minuta90.com