VIDEO/ Mrekulli në Kupën e Afrikës, shikoni pritjet fantastike të portierit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 15, 2022 | 13:30


VIDEO/ Mrekulli në Kupën e Afrikës, shikoni pritjet fantastike të portierit

Kupa e Afrikës ka nisur dhe emocionet janë të mëdha në thuaje çdo ndeshje. Rasti i fundit ka ndodhur në ndeshjen mes Marokut dhe Komoros. Vendasit fituan 2-0, por ajo që bëri përshtypje ishin pritjet e portierit të Komoros.

poriteri

Salim Ben Boina ishte në versionin “Supermen”, pasi evitoi shumë raste të sigurta. Rasti më flagrant ishte një penallti e pritur me këmbë. Kombëtarja e tij humbi, por klasi i portierit bëri që mediat të flasin për të.

 

PANORAMASPORT.AL