VIDEO/ Monakos nuk i bën derman as Henri, rrezikon rënien nga kategoria

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Tetor 20, 2018 | 21:56

VIDEO/ Monakos nuk i bën derman as Henri, rrezikon rënien nga kategoria

Tieri Henri ka debutuar me humbje në stolin e Monakos dhe tashmë situate duket tepër shqetësuese. Në 4 ndeshjet e fundit, skuadra nga principata ka regjistruar 4 humbje, teksa së fundmi u mposht nga Strasburgu me rezultatin 2-1.

Monaco

Bardhekuqtë aktualisht ndodhen në vendin e parafundit me 6 pikë në 10 ndeshje, teksa në sfidën e radhës do të presin Dizhonin në shtëpi.

falkao

Një ndikim në këtë situatë që po kalon Monako kanë edhe dëmtimet e shumta, plot 8 lojtarë mungonin në sfidën dhe trajneri Henri u detyrua të luajë me portierin e tretë, i cili ishte fajtori kryesor te goli i parë i pësuar.

www.minuta90.com