VIDEO/ Momenti i shumëpritur për kuqezinjtë, kapiteni i Milanit ngre lart trofeun e Serisë A

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 22, 2022 | 21:04


VIDEO/ Momenti i shumëpritur për kuqezinjtë, kapiteni i Milanit ngre lart trofeun e Serisë A

Milani ka fituar sot titullin e 19 kampion në Serinë A me një festë madhështore në “Mapei Stadium”. Kuqezinjtë ngritën lart trofeun pas suksesit 2-0 në fushën e Sasuolos në javën e fundit.

bandicam 2022-05-22 20-54-46-192

Pasi të gjithë protagonistët e sezonit morën medaljet e kampionit, i fundit në fushë hyri kapiteni Romanjoli të cilit iu dorëzua trofeu i pritur prej më shumë se një dekade nga kuqezinjtë.

Lojtarët dhe trajneri Pioli më pas më radhë ngritën lart trofeun, mes entuziazmit të tifozëve të cilët pushtuan përsëri fushën e lojës, për të festuar këtë titull që ktheu përsëri Milanin në majën e futbollit italian.

PANORAMAPSORT.AL