VIDEO/ Momente prekëse, ylli amerikan dorëzon titullin kampion për shkak të sëmundjes

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Tetor 23, 2018 | 14:13

VIDEO/ Momente prekëse, ylli amerikan dorëzon titullin kampion për shkak të sëmundjes

Roman Reigns, ylli amerikan i Urestling, po kalon një moment të trishtuar në jetën e tij. Ai ishte diagnostikuar me leucemi 10 vite më parë, ndërsa tani zbuloi se sëmundja ishte rikthyer dhe si pasojë ai nuk mund të vazhdojë të ushtrojë sportin e tij.

sporti-770x433

Menjëherë pas lajmit, fansat e tij i dërguan mijëra mesazhe mbështetjeje në rrjetin social Twitter. Roman, një ish-lojtar i futbollit amerikan e bëri njoftimin në ring. 33 vjeçari ndër të tjera tha. “Ju mi keni bërë ëndrrat realitet. Nuk ka rëndësi nëse do brohorisni për mua apo do më shani. Unë vetëm ju them faleminderit” u shpreh i emocionuar kampioni i Urestling.

  Ndër të tjera sportisti amerikan u shpreh se sapo të shërohet do të kthehet në shtepi. “Do ta mund këtë sëmundje dhe së shpejti do të më shihni sërish” deklaroi Roman Reigns.

www.minuta90.com