VIDEO/ Momente paniku, ndërpritet ndeshja e Ligës së Europës. Ja arsyeja

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Tetor 6, 2022 | 20:29

VIDEO/ Momente paniku, ndërpritet ndeshja e Ligës së Europës. Ja arsyeja

Momente paniku në ndeshjen e Ligës së Europës mes Malmos dhe Union Berlin.  Protagonistë ishin tifozët miq, të cilët kanë shkaktuar trazira të shumta, duke sjellë ndërprerjen e ndeshjes në minutën e 60-të.

liga e europes

Të vendosur pas porte, gjermanët kanë sulmuar me flakadanë, tifozët dhe lojtarët vendas. Teksa një flakadan është hedhur në fushë edhe nga jashtë stadiumit. Gjyqtari u detyrua të ndërpriste ndeshjen në minutën e 60-të, teksa skuadrat janë future në dhomat e zhveshjes deri në qartësimin e situatës. Sfida ka rifilluar pas afro 25 minuta ndërprerje.

PANORAMASPORT.AL