VIDEO/ Moment i vështirë për De Ligtin, shikoni goditjen e rëndë që mori nga Zapata

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Korrik 12, 2020 | 17:46


VIDEO/ Moment i vështirë për De Ligtin, shikoni goditjen e rëndë që mori nga Zapata

Atalanta dhe Juventusi barazuan ditën e djeshme 2-2, në një ndeshje me të vërtetë spektakolare, e cila ishte e luftuar nga fillimi deri në fund.pjimage

Megjithatë kjo ndeshje nuk do të mbahet mend për mirë, të paktën nga Matajs De Ligt, i cili pësoi një goditje të rëndë gjatë lojës.

Pas një dyluftimi me sulmuesin Duvan Zapata, ky i fundit pasi kërcen, e godet me takë mbrojtësin në organin gjenital. Dhimbja për holandezin ishte e madhe, teksa kjo duket edhe në videon që është kapur nga ndeshja.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com