VIDEO/ Moment epik, qeni i presidentit futet në fushë dhe ndërpret ndeshjen  

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shkurt 22, 2021 | 11:06


VIDEO/ Moment epik, qeni i presidentit futet në fushë dhe ndërpret ndeshjen  

Një moment epik u regjistrua në ndeshjen e kampionatit zvicerian, Zyrih-Sion që përfundoi në barazim 1-1. Në minutën e 40-të të ndeshjes, skenën e rrëmbeu qeni i presidentit të Zyrihut, Ankilo Kanepa, i cili u fut në fushën e blertë, duke ndërprerë ndeshjen për afro 1 minuta.

Qeni i presidentit

Një situatë e paprecedentë që nuk haset shpesh në kampionate elitare, teksa arbitri i ndeshjes nisi të qeshte, ndërkohë nga tribuna  zbriti dikush dhe qeni u bind për t’u larguar nga fusha. Ndeshja më pas rifilloi noramlisht. Në fushë nga minuta e parë në këtë përballje, u aktivizua ish-mbrojtësi i Skënderbeut, Fidan Aliti.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/