VIDEO/ Moment dramatik, boksieri përfundon në koma nga breshëria e grushteve

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Qershor 9, 2019 | 17:11

Boks Lajmi i fundit Te tjere Video

VIDEO/ Moment dramatik, boksieri përfundon në koma nga breshëria e grushteve

Një moment dramatik u regjistrua në një ndeshje boksi në Meksikë. Dy herë kampioni i botës në peshat 48-51 kilogram, Felipe “Gallito” Orukuta ka përfunduar në gjendje kome, me shkak të goditjeve me breshëri të marra nga kundërshtari i tij Xhonatan “Titan” Rodriguez.

maxresdefault

Gjithccka ndodhi në raundin e 10-të, teksa boksieri u dërgua me urgjencë në spital, teksa kaloi në koma farmakologjike. Mësohet se Orkuta pati probleme me frymëmarrjen.

gfgf

Ky lajm ka bërë bujë në të gjitha mediat botërore, ndërkohë që i tronditur nga kjo ngjarje mbeti edhe kundërshtari i tij Rodriguez.
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com