VIDEO/ Modesti dhe duartrokitje, si e përjetuan tifozët aziatikë fitoren e Japonisë kundër Gjermanisë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 24, 2022 | 14:45


VIDEO/ Modesti dhe duartrokitje, si e përjetuan tifozët aziatikë fitoren e Japonisë kundër Gjermanisë

Japonia mposhti Gjermaninë në ndeshjen debutuese në Botërorin e Katarit. Ata befasuan skuadrën e Hansi Flik duke fituar me rezultatin 2-1.

999

Por si e kanë pritur këtë triumph tifozët aziatikë?

Teksa ndodhen në një zyre pune, disa japonezë kanë ndjekur ndeshjen. Në momentin e golit të dytë ata janë treguar shumë modestë dhe thjesht kanë duartrokitur.

Ndërsa më pas kanë vijuar punën normalisht. Ky moment është publikuar nga media spanjolle ‘AS”.

PANORAMASPORT.AL