Video/ Miqësorja në Orikum, Flamurtari i Troisit nuk bind

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Janar 15, 2020 | 14:12

FB Flamurtari Kategoria Superiore Oriku Të fundit Video

Video/ Miqësorja në Orikum, Flamurtari i Troisit nuk bind

Flamurtari ka luajtur sot ndaj Orikut miqësoren e fundit në prag të fillimit të kampionatit, teksa për javën e 18-të vlonjatët do të luajnë në transfertë ndaj Vllaznisë (21 janar).

Oriku-Flamurtari (1)

Takimi ndaj ekipit të Kategorisë së Parë ka përfunduar 1-1. Oriku kaloi në avantazh me Nebiun në minutën e 64-të. Më pas vlonjatët reaguan duke barazuar me një penallti të kthyer në gol nga sulmuesi Flosard Malçi, i cili në pjesën e parë të sezonit ishte pjesë e Laçit. Loja ka qenë e ekuilibruar, madje në momente të veçanta, Oriku ka qenë më kërkues.

GOLI I REALIZUAR NGA MALÇI:  

 

ENRIKO GABAJ – PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com