VIDEO/ Milani rikthehet në Champions pas 2745 ditësh, shikoni cila ka qenë përballja e fundit e kuqezinjve

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 15, 2021 | 11:17


VIDEO/ Milani rikthehet në Champions pas 2745 ditësh, shikoni cila ka qenë përballja e fundit e kuqezinjve

Sonte në mbrëmje do të zhvillohen 8 sfidat e ditës së dytë për xhiron e parë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve.

Milani

Milani rikthehet të luaj në këtë garë pas shtatë sezonesh mungesë, që nga sezoni 2013/14 kur mori pjesë për herë të fundit. Kuqezinjtë kanë përballë një kundërshtar të vështirë siç është Liverpuli, teksa do të tentojnë të marrin maksimumin.

Kanë kaluar plot 2745 ditë që kur Milani zhvilloi ndeshjen e fundit në këtë garë, kundër Atletiko Madridit.

PANORAMASPORT.AL


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/