VIDEO/ Milan i frikshëm, Ibra “kafshon” Sasuolon

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Korrik 21, 2020 | 23:39

VIDEO/ Milan i frikshëm, Ibra “kafshon” Sasuolon

Milani ka vijuar ecurinë pozitive në kampionat, duke mposhtur Sasuolon me rezultatin 1-2 falë dopietës së Ibrahimoviç. Kuqezinjtë e Piolit kanë konfirmuar kështu, ecurinë fantastike post Koronavirusit, duke regjistruar 6 fitore dhe 2 barazime.

bandicam 2020-07-21 22-05-33-184

Për sa i përket sfidës së sotme, kuqezinjtë kaluan të parët në avantazh në minutën e 19-të kur suedezi goditi saktë me kokë brenda zonës.

bandicam 2020-07-21 22-33-12-340

Vendasit barazuan shifrat në minutën e 42-të me Kaputon nga pika e bardhë e penalltisë. Festa e Sasuolos zgjati vetëm 5 minuta pasi Milani realizoi sërish me Ibrën. Vlen të theksohet se skuadra e De Zerbit e mbylli fragmentin e parë me 10 lojtarë, ndërkohë që në të dytën, kuqezinjtë administruan mjaft mirë rezultati.

FT: SASUOLO-MILAN 1-2

Kaputo 42′ (p) / Ibrahimoviç 19′, 45+2′

KARTONI I KUQ I SASUOLOS:

GOLI I DYTË I IBRËS:

GOLI I KAPUTOS:

GOLI I PARË I IBRËS:

FORMACIONET ZYRTARE:

SASUOLO (4-2-3-1): Konsili; Muldur, Marlon, Peluzo, Roxherio; Lokateli, Burabia; Berardi, Raspadori, Haraslin; Kaputo. Trajner: De Zerbi.

MILAN (4-2-3-1): Donaruma; Konti, Kjaer, Romanjoli, Teo Hernandez; Kesi, Benaser; Salemakers, Çalhanoglu, Rebiç; Ibrahimoviç. Trajner: S.Pioli

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"