VIDEO/ Mici protagonist në përmbysjen spektakolare të Shkëndijës, Emini shënon tripletë

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 27, 2018 | 18:23

VIDEO/ Mici protagonist në përmbysjen spektakolare të Shkëndijës, Emini shënon tripletë

Shkëndija e Tetovës mposhti Belasican me rezultatin 4-1 në ndeshjen e javës së tretë të kampionatit, duke siguruar kështu fitoren e parë, pas 2 barazimesh. Miqtë kaluan të parët në avantazh me Vusljanin në minutën e 10-të pas një gafe të portierit Rexhepi. Në minutën e 35-të, Izair Emini barazoi shifrat, ndërkohë që 4 minuta më vonë, Zhunior përmbysi rezultatin pas një asisti të Micit nga krahu i majtën.

Emini

Në pjesën e dytë, Emini, i cili mbante dhe shiritin e kapitenit u bë protagonistë, duke shënuar edhe 2 gola të tjetër, në minutën e 76-të dhe 80-të. Tripletë në këtë ndeshje për ish-sulmuesin e Kukësit, i cili është duke shkëlqyer me fanellën kuqezi.

Me fitoren e sotme, Shkëndija u ngjit në kuotën e 5 pikëve, ndërsa në ndeshjen e kthimit do të luajë përballë Shkupit në transfertë.

 

www.minuta90.com