VIDEO/ Mësoi për vdekjen e nënës së tij pak para ndeshjes, veprimi i mbrojtësit 29-vjeçar bën xhiron e rrjetit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 21, 2023 | 21:04

VIDEO/ Mësoi për vdekjen e nënës së tij pak para ndeshjes, veprimi i mbrojtësit 29-vjeçar bën xhiron e rrjetit

Një lajm i dhimbshëm ka bërë xhiron e rrjeteve sociale orët e fundit. Lojtari i Montpelierit, Isiaga Syla, mësoi për vdekjen e nënës së tij pak para ndeshjes së Ligue 1 kundër Natës.  

lojtari

29-vjeçari pavarësisht lajmit tronditës, gjeti kurajo dhe forcë, teksa vendosi që të luajë të gjithë takimin  Syla, që luan si mbrojtësi i djathtë për Montpelierin, nuk mundi të mbaj lotët, teksa u ngushëllua nga bashkëlojtarët në përfundimin e sfidës. . 

Prezenca e tij në fushë shërbeu si motivim për Montpellierin, ku e mposhti Nantën me rezultat 3-0. Ky gjest i futbollistit afrikan është vlerësuar nga të gjithë, teksa të shumta kanë qenë komentet pozitive në rrjet për të.  

PANORAMASPORT.AL

 

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"