VIDEO/ Mesi kthehet si Kampion Bote te PSG, shihni pritjen që i bën ekipi në stërvitje

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 4, 2023 | 12:25

VIDEO/ Mesi kthehet si Kampion Bote te PSG, shihni pritjen që i bën ekipi në stërvitje

Lionel Mesi i ka dhënë fund pushimeve për suksesin në Kupën e Botës dhe për festat e fundvitit, duke u shfaqur përsëri në stërvitjen e PSG-së. Dhe klubi parisien e ka festuar në mënyrën më të mirë të mundshme kthimin e argjentinasit që tashmë ka bërë të tijin edhe trofeun që i mungonte në karrierë, Kupën e Botës.

mesi

Mesi është pritur në qendrën stërvitore të PSG-së me një “tunel” ku pjesëtarë të stafit, lojtarët dhe personalie i qendrës stërvitore ishte rreshtuar duke duartrokitur futbollistin argjentinas për arritjen e tij.

Më pas, Luis Kampos, drejtori i përgjithshëm i klubit, i dorëzoi atij edhe një trofe të vogël me një yll të artë të vendosur mbi të.

PANORAMASPORT.AL