VIDEO/ Mesi fitoi “Topin e Artë”, por shikoni si tallet djali i argjentinasit me nipin e Van Dajkut

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Dhjetor 3, 2019 | 15:12


VIDEO/ Mesi fitoi “Topin e Artë”, por shikoni si tallet djali i argjentinasit me nipin e Van Dajkut

Leo Mesi fitoi “Topin e Artë” ditën e djeshme, duke e çuar në gjashtë numrin e tyre. Në ceremoninë e këtij çmimi, lojtarët ishin aty së bashku me partneret e tyre ose familjet.Messi topi i arte

Një episod me të vërtetë i veçantë, ka ndodhur gjatë kohës kur “Topi i Artë” iu dha futbollistit të Barcelonës. Mateo, djali i vogël i Mesit i cili njihet si një fëmijë shumë i lëvizshëm, ka tërhequr përsëri vëmendjen e të gjithëve.

Sapo trofeu iu dha babait të tij, Mateo filloi të tallej me nipin e Van Dajkut, të cilin e kishte në krahë.Messi_son_Mateo_trolls_Van_Dijks_nephew

Djali i argjentinasit nisi të qeshte dhe të tallej me të madhe me nipin e Van Dajk, ndërsa ky i fundit edhe pse më i madh në moshë, është dukur i ndrojtur.

Për më shumë shikoni videon e mëposhtme:

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com