VIDEO/ Mesfushori shqiptar “kopjon” Halandin, shënon 5 gola dhe nderon ish-trajnerin e Egnatias

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Mars 15, 2023 | 21:59

VIDEO/ Mesfushori shqiptar “kopjon” Halandin, shënon 5 gola dhe nderon ish-trajnerin e Egnatias

Shqiptari i Kosovës, Albert Dabiqaj, duket se është frymëzuar fuqishëm nga “përbindëshi” Erling Haland, teksa ditën e sotme realizoi plot 5 gola me fanellën e  Gjilanin në fitoren 1-5 ndaj Trepçës 89-të në çerekfinale të Kupës së Kosovës në futboll.

1-5

Edhe pse jo në rolin e sulmuesit,  Dabiqaj, i surprizoi të gjithë duket tundur plot 5 herë rrugën e rrjetës, teksa nderoi kështu skuadrën e Gjilanit, që drejtohet nga ish-trajneri i Egnatias, Zekerija Ramadani.


Ndërkohë golin e vetëm për Trepçën 89-të e shënoi Ardian Muja në minutën e 20-të.

PANORAMASPORT.AL