VIDEO/ Mbyllje dramatike në Romë, por Liverpuli kalon mes drithërimash në finale

Postuar: Maj 2, 2018 | 23:39

Sfida e kthimit gjysmëfinale, mes Romës dhe Liverpulit, u mbyll me fitoren e italianëve, por ishin të kuqtë ata që arritën të preknin finalen, me rezultatin e përgjithshëm 6-7.

liverpul

Sfida përfundoi me fitoren e Romës 4-2, edhe pse ishin miqtë me Mane, që në minutën e 9-të, që zhbllokuan sfidën. Gjithsesi, reagimi erdhi shumë shpejt, edhe pse me një autogol të Xhejms Milner.

Uajnaldum kaloi sërish në avantazh skuadrën e Klop, në minutën e 25-të, pas një goditje këndi. Xheko shënoi sërish, gjithashtu edhe Naingolan dy herë, por që në fund nuk mjaftuan, pas humbjes së thellë në ndeshjen e parë, 5-2.

1843

Roma-Liverpul 4-2 (2-5)

Gol: Milner aut. 15′ , Xheko 52′ , Naingolan 86′ , 90+3’/ Mane 9′, Uajnaldum 25′