VIDEO/ Mbyllet pa fitues derbi Liverpul-Mançester Junajtid, skuadra e Klopit sërish… “shterpë”

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 17, 2021 | 19:24


VIDEO/ Mbyllet pa fitues derbi Liverpul-Mançester Junajtid, skuadra e Klopit sërish… “shterpë”

Është mbyllur në barazim pa gola derbi i Anglisë, mes Liverpulit dhe Mançester Junajtid. Një rezultat ky që i shkon më shumë përshtat “djajve të kuq” të Solskjaerit, të cilët ruajnë kryesimin.

605bc6c8b0c8149aee280e28ad55eaabo2

Ndërkohë në krahun tjetër, kampionët e Jyrgen Klop, konfirmojnë momentin “jo”, teksa në 3 ndeshjet e fundit, nuk kanë shënuar asnjë gol.

4bfce40653e2a0ab862041281e602016o2

Pavarësisht përpjekjeve të shumta, as Liverpuli dhe as Junajtid nuk arritën të gjenin rrugën e rrjetës, teksa duhet theksuar se kampionët në fuqi, ishin disi më superiorë për sa i përket lojës dhe mbajtjes së topit.


FT: LIVERPUL-MANÇESTER JUNAJTID 0-0

FORMACIONET ZYRTARE:

Liverpool: Alisson, Alexander-Arnold, Henderson, Fabinho, Robertson, Thiago, Wijnaldum, Shaqiri, Salah, Mane, Firmino.

Man Utd: De Gea, Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw, McTominay, Fred, Rashford, Fernandes, Pogba, Martial

Liverpul-Junajtid

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/