VIDEO/ Mbrëmje e magjishme me 3 gola, shoku i Gjimshitit në gjurmët e legjendës… Luadrup

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Mars 23, 2023 | 23:43

VIDEO/ Mbrëmje e magjishme me 3 gola, shoku i Gjimshitit në gjurmët e legjendës… Luadrup

Danezi Rasmuns Hojlund ishte padyshim ylli i mbrëmjes në 8 dulet kualifikuese të Europianit të zhvilluara mbrëmjen e sotme.

Hojlund55

Sulmuesi i Atalantës, i cili është shok skuadre me Berat Gjimshitin, arriti të realizonte 3 gola, në triumfin  3-1 që kombëtarja e Danimarkës arriti ndaj Finalndës.

hojlund

Vetëm 20 vjeç e 47 ditë, me hat-trickun e sotëm, Hojlund, u bë futbollisti më i ri danez, që ka shënuar 3 gola në një ndeshje, që nga koha e Majkëll Laudrup. Ish-futbollisti i Juventusit dhe Barcelonës, shënonte 3 gola kundër Luksemburgut në 12 tetorin e largët të vitit 1983. Asokohe Laudrup ishte 19 vjeç e 119 ditë.

GOLI I PARË I HOJLUND: VIDEO

GOLI I DYTË I HOJLUND: VIDEO

GOLI I TRETË I HOJLUND: VIDEO

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"